Viso knygų: 39
  el. paštaskodas

  Naujienos

  STATYBOS RANGOVAS

  VALSTYBINĖ DARBO INSPEKCIJA

  Vienas pagrindinių darbdavių uždavinių yra įgyvendinti būtinas darbų organizavimo priemones dėl pavojų statybvietėse pašalinimo iki darbų pradžios, užtikrinti saugią ir sveiką darbo aplinką. Darbuotojų pareiga – darbus vykdyti pagal numatytą technologiją, teisingai naudojant kolektyvines ir asmenines apsaugines priemones ir darbo įrenginius. Valstybinë dar­bo inspekcija, vykdydama darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų įgyvendinimo kontrolę, ypatingą dėmesį skiria šiems klausimams., Šio­je dalyje pateikiamas pagal Danijos praktiką parengtas ES direktyvos 2/57/EEC dël minimalių saugos ir sveikatos reikalavimų laikino­se ar­ba kilno­jamo­se statybvie­tė­se įgyven­dinimo ko­men­taras.

  APDAILININKŲ MOKYMAS

  Vyr profesijos mokytoja Asta Grikšienė, Vyr profesijos mokytoja Ina Liniova, Statybos darbų mokytoja metodininkė Genovaitė Riabčukienė, Mokytoja metodininkė Danguolė Olbutienė.

  Apdailininkų mokymo medžiaga (konspektas) skirta apdailininko specialybės mokinių su sutrikusiu intelektu, kompleksine negalia mokymui bei mokymuisi. Mokymo ir mokymosi medžiaga pagal mokymo programą, kas svarbu integruojant specialiųjų poreikių asmenis į visuomenę, mokant apdailininko specialybės, suteikiant kvalifikaciją.

  Slaugos mokslo metodologijos pagrindai

  Artūras Razbadauskas, Geriuldas Žiliukas, Irena Idzelienė, Danguolė Drungilienė, Elvyra Acienė

  Slauga – asmens sveikatos priežiūros dalis, apimanti sveikatos ugdymą, stiprinimą ir išsaugojimą, ligų ir rizikos veiksmų profilaktiką, sveikų ir sergančių asmenų priežiūrą. Slaugytojas – asmuo, įgijęs slaugos studijų baigimo diplomą ir bendrosios praktikos ir (ar) atitinkamą specialiosios praktikos slaugytojo profesinę kvalifikaciją. Slaugos mokymo pagrindą sudaro universitetinis išsilavinimas: bakalauro, magistro, doktorantūros studijos, taip pat podiplominės specializacijos programos. Slaugytojo veiklos kompetencijos ribos plečiasi, jo savarankiškas darbas tampa kaskart sudėtingesnis ir reikalauja vis daugiau žinių. Stiprėja slaugos mokslo tiriamojo darbo tendencijos, slaugos teorijos ir modeliai tampa slaugos praktikos pagrindu.

  Mityba, sveikata ir fizinis aktyvumas

  Sandra Bardauskienė

  Sveika mityba padeda saugoti ir stiprinti sveikatą, išvengti daugelio ligų. Sveika mityba yra sveikatos pagrindas. Sukaupta gana daug mokslinių tyrimų duomenų, pagrindžiančių mitybos ir sveikatos ryšį. Dėl nesveikos mitybos atsiranda išeminė širdies liga, arterinė hipertenzija, nutukimas ir t.t. Nesveika mityba skatina nutukimą. Norint išlikti kuo sveikesniam, būtina kontroliuoti kūno svorį.

  UROLOGINĖ SLAUGA

  Aurelija Blaževičienė, Daimantas Milonas

  Skausmas nėra tik pojūtis. Jį sudaro jutiminis (fizinis) ir afekto (jausminis) komponentai. Tai subjektyvus išgyvenimas, kurio negalima objektyviai išmatuoti. Dėl skausmo žmonės dažniausiai kreipiasi į gydymo įstaigas. Skausmas yra toks, kokį apibūdina skausmą išgyvenantis žmogus. Skausmas – dažniausiai pasitaikantis ligos simptomas. Tai tarsi signalas, biologinis apsauginis mechanizmas, kurį gali sukelti dauguma stresorių. Žmogus pajutęs skausmą, nori jo atsikratyti. Tai natūrali apsauginė reakcija. Skausmas ima varginti, kai trukdo žmogui judėti arba kai tampa nepakeliamas.

  NEIŠNEŠIOTŲ NAUJAGIMIŲ SLAUGA

  A. Vaškelytė

  Priešlaikinį gimdymą ir naujagimio hospitalizaciją į naujagimių intensyviosios terapijos skyrių daugelis tėvų apibūdina kaip kritimą iš laimės, lengvumo ir džiugesio aukštumų į nevilties bedugnę.

  Gydomasis (klasikinis) masažas

  Zita Zajančkauskienė

  Susiformavo ,,klasikinio masažo“ sąvoka. Tai – visi masažavimo metodai, kurie buvo naudojami, iki naujų būdų – refleksinio segmentinio, jungiamojo audinio, periostalinio, taškinio – įdiegimo į praktiką. Klasikinis masažas moksliškai pagrįstas ir efektyviai taikomas gydant įvairias ligas.